Yurt Dışında Üniversite Eğitimi…

Eğitim ile ilgili bilgi vermekte devam ediyoruz 🙂
Bu sene kulağıma çalınan dedikodulara göre :)) 


Work and Travel programı eskisi kadar sağlıklı ilerleyemeyecekse. Bildiğiniz gibi güvenilir bir şirkete kayıt 

olmadıktan sonra başınıza kim bilir neler gelecektir. Aramızdan bunları tecrübe edenler eminim olmuştur. 
Neyse yani bu sene size çok tavsiye etmiyorum. Onun yerine dil kursları, yaz kampları,master,staj,üniversirte,
ve sertifika programlarını önerebilirim. 

Konuların detaylarını açar isek ;


YURTDIŞI SERTİFİKA PROGRAMLARI

 • Eğitim hayatınızı yurt dışında
 • En seçkin okullarda mı sürdürmek istiyorsunuz?
 • MBA’e alternatif programlar mı arıyorsunuz?
 • Zamanınız ve bütçeniz kısıtlı mı?
 • Daha çok pratik ve iş dünyasına yönelik eğitim mi almak istiyorsunuz?
 • GMAT skorunuz yok ve bunu dert etmek istemiyor musunuz?
 • Esnek başlangıç tarihleri olan programlar mı istiyorsunuz?
Eğer siz de bu sorulardan bir ya da birkaçını kendinize soruyorsanız, uluslar arası diploma ve sertifika programları sizin için en doğru tercihdir. Sertifika programları sayesinde özel bir alana yoğunlaşıp teorik ve pratik eğitim alabilirsiniz. Daha kısa sürede, daha az maliyetli bir bütçeyle, GMAT skoruna gerek duymadan ve esnek başlangıç tarihleriyle bu programlara başvuru yapabilirsiniz. Eğitiminiz için İşletme, Uluslararası İşletme, Pazarlama, Finans, Muhasebe, Turizm ve Otelcilik Yönetimi, Proje Yönetimi ve İnsan Kaynakları gibi popüleralanlarından birini seçebilirsiniz.

Sertifika Programları siz öğrencilerimize Amerika’nın önde gelen şirketlerinde staj yapma imkanı da sunmaktadır. Bu şekilde aldığınız eğitimi gerçek iş dünyasında ve daha ciddi bir ortamda pratiğe dökebilirsiniz. Ayrıca dokuz aylık programlara kayıt olmuşsanız program sonunda Amerika’da, yasal olarak bir yıl maaşlı çalışma iznine de sahip olabilirsiniz. Bu şekilde hem kaliteli okullarda bir yıl eğitim almış oluyorsunuz, hem de Amerika’da bir yıl iş tecrübesi edinmiş olup, çok şık bir CV ile ülkenize geri dönüyorsunuz.


Amerikada StajStaj Programları Kanunen Nedir ? 

Mart 1993 Amerikan Federal Kanununa göre “Stajın asıl amacı dışardan gelen ziyaretçinin yapacağı kariyer alanında gelişmiş bir eğitim programına tabi tutulması ve ona Amerikan tekniklerinin, metotlarının ve ustalıklarının öğretilmesidir. 

Bu tür staj programlarında ayrıca ziyaretçi stajyerlerin Amerikan kültürünü, halkını tanıması ve ziyaretçinin iş yeteneklerinin ve kültürünün Amerikan kuruluşuna yeni bir bakış açışı katması hedeflenmektedir. Exchange programını normal bir işe alım olarak değerlendirmek ve katılımcılara iş vermek kesinlikle yasaktır.”

J-1 vizesi kapsamında, programa 2 ayrı kategoride katılmak mümkündür;

Yurtdışında Summer Session

Amerika’da Yaz Okulu (Summer Session)

Summer Session, Amerika’nın University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi önde gelen üniversitelerinde üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca dersler alabildikleri ve bu dersleri Türkiye’de kredi olarak saydırabildikleri bir eğitim programıdır.
Yaz tatilini her açıdan faydalı ve eğlenceli geçirmek isteyen üniversite öğrencileri için summer session eşi olmayan bir alternatiftir. Öğrenciler bu program sayesinde dünyanın her yerinden gelen öğrencilere ve en iyi profesörlerine ev sahipliği yapan iyi üniversitelerde faklı kültürden pek çok öğrenci ile birlikte istedikleri konuda eğitim alabilirler. Bu programa katılan öğrenciler benzersiz bir tecrübe yaşarlar. Farklı kültürler ile bilgi alış verişi yapma, ortak konuları tartışma ve yine pek çok ödül kazanmış başarılı akademisyenlerden eğitim alma şansına sahip olurlar. 
Summer session programına katılan bir öğrenci, programda almış olduğu derslerin kredilerini öğrenim gördüğü üniversiteye transfer edebilir. Böylelikle hem bir sonraki seneye alacağı ders sayısında ve dolayısıyla yoğunluğunda azalma olur, hem de bir sonraki seneye ön hazırlık yapmış şekilde başlamış olur.
Artık Türkiye’deki üniversitelerin birçoğunun eğitim dili İngilizce olsa bile öğrenciler genellikle İngilizce konuşma ve prezantasyonunda sıkıntı yaşamaktadırlar. Katılımcılar Summer Session programı süresince maksimum pratik yapma imkanı bulacağı için kısa sürede İngilizce seviyesini ileri düzeye taşıyacaktır. Bununla birlikte Summer Session programının ilk koşulu İngilizce bilgisinin belirli bir seviyenin üstünde olmasıdır. Eğer okuduğunuz üniversitede eğitim diliniz İngilizce ise bazı okullar sizden TOEFL, IELTS gibi İngilizce sınav skorları istemeyebilir. Örneğin UCLA eğitim dili İngilizce olan üniversitelerde eğitim alan öğrencilerden herhangi bir İngilizce sınav skoru istememektedir. Ancak eğer eğitim diliniz İngilizce değilse okuldan okula farklılık göstermekle birlikte istenen skor genellikle TOEFL’dan 80 (IBT) veya IELTS’den 6.5 civarıdır.
Summer Session programına katılmak için üniversite öğrencisi olma şartı aranmaz. Yabancı dil bilgisi yeterli olan hemen herkes bu programdan faydalanabilir. Programın kısa süreli oluşu ve University of California Los Angeles, University of California Berkeley gibi Amerika’nın hatta dünyanın en iyi üniversitelerden eğitim alınıyor olması, bu programın iş hayatında da çok avantajlı hale gelmesine neden olur. Üniversite öğrencileri için ayrıca cazip olmasının sebebi ise alınan derslerin okuduğu okul tarafından sayılması ve kabul görmesidir.
Programın süresi 3 ile 10 hafta arasında değişmektedir. Seçilebilecek dersler ise çok çeşitlidir. ECONOMICS / MANAGEMENT / ENGINEERING / LAW / ENGLISH / INTERNATIONAL RELATIONS / DESIGN / ARTS / MUSIC / PHILOSOPHY gibi alanlardan birçok farklı ders seçmek mümkündür.

Summer Session programları içeriği yoğun olan programlardır. Öğrenciler bireysel veya grup halinde ödev hazırlar ve hazırladıkları bu ödevden final notu alırlar. Dolayısıyla ders seçimlerini çok titizlikle yapmaları gerekir. Üniversitedeki hocalarıyla iletişim halinde ve profesyonel bir destek alarak seçimlerini yapmaları en sağlıklı şekil olacaktır.


 

Yurtdışında Master/MBA

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimize başta Amerika, İngiltere, Almanya, İtalya, Kanada gibi ülkeler olmak üzere yurtdışında hemen her alanda Yüksek Lisans (Master & MBA) eğitimi sunmaktayız.

Farklı pek çok ülkedeki üniversitelerin ve programların size uygunluğunu değerlendirip, başvurularınızı en doğru ve en hızlı şekilde yapmaktayız.

Academix’in yurtdışı yüksek lisans danışmanlığı tüm öğrencilere ücretsizdir!

Her okulun kabul şartları değişkenlik gösterir fakat master programlarına kayıt için şu ana şartlar gözetilir;

 • Lisans eğitiminde alınmış olunan not ortalaması (GPA),
 • Alınmış olunan dersler ve içeriğinin programa uygunluğu,
 • İş tecrübesi ve kazanılmış başarılar,
 • Başvurulacak okul tarafından belirtilen minimum İnglizce seviyesi (TOEFL ve IELTS sınav sonuçları),
 • Bölümlerin içeriklerine göre alınacak GMAT ve GRE sınav sonuçları,
 • Eğitim maliyetini karşılayacak sponsor desteği,
 • Referans mektubu,
 • Niyet Mektubu,
 • Özgeçmiş.
Master programlarının bitimini takip eden 1 yıl boyunca öğrenciler bulundukları ülkede çalışma hakkında sahiptirler. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi eğitim danışmanlarımızdan alabilirsiniz.Please follow and like us:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir