Yaz Tatilinde Bozcaada’ya Gidilir

Merhaba,

Yaz aylarını seven biri olarak bu aralar çok mutlu olduğumu söyleyemeyeceğim. Bugün kendimi yaz anılarımı hatırlayarak mutlu etmek istedim. Sizinde içinizi ısıta bilirsem ne mutlu bana 🙂 Bu yaz iki kere tatile çıkma vaktim oldu. Birinde Bodruma gittim ayağımda problem olduğu için açıkçası çok bir şey anlamadım. Ayrıca Gübet’i hiç beğenmedim diyebilirim.

İkinci kez tatile çıkmadan önce biraz araştırma yaptım ve çevremdeki arkadaşlarım bana Bozcaada’ya mutlaka  gitmelisin dedi. Bende söz dinleyip hemen otel araştırması yapmaya başladım. Sevdiğim bir arkadaşım Albatros otelin sahibini tanıyordu ve iletişim bilgisini verdi. Bende irtibata geçip rezervasyon yaptırdım. Bu oteli tercih etmemin en önemli sebebi merkeze çok yakın oluşuydu ve ayrıca butik otellerde en önem verdiğim şey odaların bakımlı ve temiz olması. Kendinizi evinizde hissettiğiniz bir yer 🙂

Gelelim Bozcaada’nın güzel koylarına tabi ki en bilindik ve dikkat çeken Ayazma Koyu evet sanırım daha önce hayatımda bu kadar temiz bir denizde yüzmemiştim. Kıyıda bile ufak renkli balıklar ayaklarınızın etrafında yüzüyor olması inanılmaz güzel bir duygu 🙂 diğer koylarda hiç fena değil ama şemsiye ve şezlong olmadığı için yanınızda götürmeniz gerekiyor yoksa sıcakta diğer koylara gitmeniz pek mümkün değil. Fiyatlarda gayet uygun şezlong 10 TL şemsiye ise 5 TL o yüzden rahatlıkla gidebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken önemli bir konu ise sabah kahvaltıdan sonra mümkünse koşa koşa denize gitmeniz. Öğlene doğru arkadaki şezlonglara kalabilirsiniz. En ön tarafta denizi izlemek istiyorsanız mutlaka erken gitmenizi öneriyorum. Arabanız yoksa biraz sorun gün içerisinde minibüsler ring şeklinde koylara gidiyor ama uzak olduğu için rahat hareket edemeyebilirsiniz. Gitmişken Çiçek pastahanesinden mutlaka kurabiye almayı unutmayın. Birde olmazsa olmaz şarapları var bir çok yerde satış yapılıyor alırken bir kaç yer gezmenizi tavsiye ederim.

Gün batımında rüzgar güllerinin olduğu yere gitmenizi tavsiye ederim. Benim vaktim olmadığı için gidemedim. Merkezden ayrıldığınız da nereye gitmek istiyorsanız yol boyunca konulan oklar size yardımcı olacaktır. Bir kez daha gitmek ister misin deseler kesinlikle derim. Bu kadar huzur veren bir yer daha yok kesinlikle eğer gitmediyseniz bir sonraki yaza mutlaka gidilecek yerler kısmına ekleyin.

Sevgiler,

Ebru

 

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir